Зростання цін на ринку пального є обґрунтованим - АМКУ


Зростання цін на ринку пального є обґрунтованим - АМКУ

Зростання цін на українських АЗС відповідає ситуації на світовому ринку нафтопродуктів і не пов’язане з порушенням учасниками ринку антимонопольного законодавства, заявив державний уповноважений Антимонопольного комітету України (АМКУ) Валерій Полюхович на прес-конференції в Києві в четвер.

“Якщо говорити про стан цін на ринку нафтопродуктів України, то, дійсно, певна тенденція щодо зростання цін як на дизельне пальне, так і на бензин є. В принципі, диспропорції між зростанням світових цін на нафту і зростанням цін на роздрібному ринку світлих нафтопродуктів немає”, – сказав він.

Коментуючи ситуацію на українському ринку з позиції антимонопольного законодавства, зокрема, порушень у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, зловживання монопольним становищем, а також недобросовісної конкуренції, він зазначив, що в даний час немає підстав говорити про наявність таких порушень.

“Якщо говорити про ті справи, які наразі перебувають у комітеті, то серед них – на стадії розслідування справа (розпочата в кінці 2017 року – ІФ) про узгоджені антиконкурентні дії на ринку світлих нафтопродуктів, учасниками чого є компанії, що належать OKKO, WOG і SOCAR. Говорити про те, що наразі причиною масового зростання цін на ринку є будь-які антиконкурентні узгоджені дії, передчасно”, – підкреслив він.

Коментуючи доручення прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана перевірити обґрунтованість підвищення українськими АЗС цін на пальне, держуповноважений додав, що комітет постійно моніторить ситуацію і аналізує отримані від АЗС дані.

Розслідування про можливі антиконкурентні узгоджені дії мереж OKKO, WOG і SOCAR зараз перебуває на завершальному етапі, додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:АМКУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua