0 800 307 555
0 800 307 555

Впровадження системи миттєвих платежів може потіснити попит на платіжні картки – НБУ


Впровадження системи миттєвих платежів може потіснити попит на платіжні картки – НБУ

Впровадження в Україні системи миттєвих платежів може знизити інтерес до перерахування коштів між платіжними картками.

Про це заявила заступник директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України (НБУ) Наталія Лапко.

Читайте також: Mastercard розроблятиме технологію мультивалютних блокчейн-систем

“Зараз ми переходимо на стандарт ISO 20022, що є основою для миттєвих платежів, і на стандарт IBAN (international bank account number), який дозволяє вказувати один реквізит, як вказується у всьому світі. …ми до цього йдемо, попереду багато змін, і картка, яка зараз є платіжним інструментом, скоро може стати не таким прогресивним інструментом, переказ з рахунку на рахунок може її вижити”, – сказала вона під час “круглого столу”.

Н. Лапко нагадала, що стандарт ISO 20022 передбачає можливість відстежувати проходження платежу на кожному його етапі.

Як повідомлялося, НБУ в кінці 2016 року запустив проект з переведення української платіжної інфраструктури на міжнародний стандарт ISO 20022. Згідно з планом проекту, остаточний перехід запланований на жовтень 2019 року.

Крім того, НБУ разом з Незалежною асоціацією банків України в травні поточного року приступив до напрацювання спільних підходів щодо імплементації українськими банками основних положень міжнародних стандартів ISO 13616 (International bank account number, IBAN) і ISO 9362 (Business identifier code, BIC).

До 2020 року використання IBAN стане обов’язковим для всіх клієнтів банків при здійсненні грошових переказів як в національній, так і іноземній валютах.

За даними Нацбанку, частка безготівкових платежів за перше півріччя 2018 року порівняно з аналогічним періодом 2017 року зросла на 4,5 в. п. – до 43,8%, за кількістю – на 2,7 в. п., до 77,4%.

Всього з початку року здійснено 1,423 млрд безготівкових операцій в мережі інтернет з використанням мобільного банкінгу, а також системи e-commerce (приріст до першого півріччя 2017 року – 34,9%) на 572,5 млрд грн (+64,5%).

Левову частку в загальному обсязі безготівкових платежів склали операції в мережі інтернет 36,4% (у кількості операцій – 38,6%), ще 29,9% (51,7%) – операції в торгових мережах, 31,1% (7,9%) – операції з переказу коштів між картками та 2,6% (1,9%) операції з використанням пристроїв самообслуговування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фінтех і Картки
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua