В Україні продають картоплю втричі дешевше, ніж у сусідніх країнах


В Україні продають картоплю втричі дешевше, ніж у сусідніх країнах

Різке зростання цін на овочі борщового набору в Україні не торкнулося цін на картоплю, які залишаються найнижчими на пострадянському просторі. Про це свідчать дані цінового моніторингу інформаційно-аналітичної платформи East-Fruit.

Якісну картоплю в Україні можна купити по $0,12 за кг, в той час як в Грузії фермери продають картоплю в середньому по $0,30-0,34 за кг.

У сусідній з Україною Молдові ціни на картоплю досягають $0,18 за кг, що практично відповідає рівню оптових відпускних цін на території європейської частини Росії. У Польщі ціни на картоплю також незначно зросли за тиждень, досягаючи $0,15 за кг. Наразі картопля в Польщі вже коштує на 63% дорожче, ніж роком раніше.

У Таджикистані картопля коштує традиційно дорожче, ніж у Європі, – близько $0,22 за кг. Виша ціна на бульбоплоди характерна для країн Центральної Азії, оскільки тут існують великі проблеми з насінництвом картоплі та інфраструктурою для зберігання насіння картоплі, враховуючи спекотний клімат і раннє дозрівання.

Стабільно низька ціна на картоплю в останні роки на ринку України змушує багатьох картоплярів відмовлятися від виробництва продукції і шукати більш прибуткові ніші.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування