0 800 307 555
0 800 307 555

Україна заробила на аграрному експорті майже $12 мільярдів


Україна заробила на аграрному експорті майже $12 мільярдів

Україна за вісім місяців поточного року експортувала сільськогосподарської продукції на 11,5 млрд дол., що на 65,6 млн дол. перевищує показник за аналогічний період минулого року.

Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства з посиланням на заступника міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольгу Трофімцеву.

Читайте також: Україна і Китай планують подвоїти взаємний товарообіг до $10 млрд

“Український агроекспорт зріс на 65,6 млн дол. в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року і становить 11,5 млрд дол. Зростання показників відбулося, в основному, за рахунок таких товарних позицій: насіння ріпаку, пшениця, м’ясо і субпродукти свійської птиці, яйця, горіхи, вершкове масло, шоколад та інші товари”, – цитує прес-служба слова Трофімцевої.

За її словами, в трійці лідерів експорту українських аграрних і харчових товарів залишаються зернові культури – 36,6% від загального аграрного експорту, соняшникова олія – ​​25,1% і насіння олійних культур – 9,4%. Ключовими покупцями в регіональній структурі експорту є країни Азії з часткою 43,6%, Європейського Союзу – 31,4% і Африки – 13,3%.

При цьому, за вказаний період експорт сільськогосподарської продукції до країн Азії збільшився на 259,1 млн дол. і склав понад 5 млрд дол., в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

“Важливо відзначити, що перше місце серед ключових країн-імпортерів нашої продукції посідає Індія, на ринок якої було поставлено українських харчових продуктів на суму 1,3 млрд дол. Друге місце посів Китай – 698,8 млн дол., третє – Єгипет на суму 685,5 млн дол.”, – додала Трофімцева.

Крім того, за її словами, до п’ятірки найбільших імпортерів української продукції входять Нідерланди (671,9 млн дол.) і Іспанія (551,3 млн дол.).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua