Росія готує проект щодо дедоларизації російської економіки


Росія готує проект щодо дедоларизації російської економіки

Уряд РФ готує свій проект щодо дедоларизації російської економіки.

За інформацією джерел, знайомих з перебігом обговорень, через один-два тижні його має затвердити прем’єр Дмитро Медведєв, пише The Bell.

Читайте також: Росія встановила пострадянський рекорд з видобутку нафти

Зазначається, що законопроект готується “за мотивами” плану глави ВТБ Андрія Костіна, який той представив президенту РФ Володимиру Путіну в липні.

Представляючи свій план, банкір говорив про необхідність заходів, спрямованих на розширення використання рубля в міжнародних розрахунках, і просив їх підтримати. 2 жовтня голова ВТБ заявив, що президент “в цілому” підтримав його пропозицію щодо дедоларизації російської економіки.

При цьому він запевнив, що про повну відмову від долара не йдеться. За його словами, “цей план абсолютно довгостроковий і націлений скоріше на зміну тенденції світової, ніж на якесь миттєве одноразове рішення”. На поступову дедоларизацію, за його оцінкою, піде як мінімум п’ять років.

За інформацією видання, план уряду не передбачає ніяких обмежувальних або заборонних заходів, і “заборони розрахунків у доларах не буде”.

Як пояснило одне з джерел, головний наголос буде зроблено на створення можливостей для розрахунків у національних валютах. А ще – на полегшення валютного контролю та лібералізацію валютного законодавства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua