0 800 307 555
0 800 307 555

Українці стали менше їздити на роботу до Польщі


Українці стали менше їздити на роботу до Польщі

У Польщі на чверть скоротилася кількість запрошень на роботу для українців.

Про це йдеться у відповідному звіті Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики Польщі, передає Радіо Польща.

Читайте також: Польща може ухвалити бюджет-2019 з рекордно низьким дефіцитом

На думку голови комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарської палати Павла Кулаги, головними причинами скорочення кількості запрошень на роботу для українців є зміна трудового законодавства, запровадження безвізового режиму з Україною і відтік сезонних працівників з України далі на захід.

“Я б виділив три основні причини тенденції скорочення кількості зареєстрованих у Польщі заявок на працевлаштування громадян України. По-перше, це зміни відповідного законодавства, згідно з якими, з 1 січня 2018 заявки на працевлаштування іноземців стали платними. В рамках цих змін також були вжиті заходи щодо припинення торгівлі фіктивними заявками. По-друге, в I половині 2017 року ще не діяв безвізовий режим з Україною – незважаючи на те, що заявка роботодавця все ще необхідна для легального працевлаштування в Польщі на підставі біометричного паспорта, можливість вільного перебування в Шенгенській зоні також сприяє незаконному працевлаштуванню без необхідних документів, в основному в інших країнах ЄС. По-третє, Польща втратила свою популярність як місце сезонних робіт, у першій половині 2018 року українці все частіше обирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни, а також Ізраїль”, – зазначив експерт.

Згідно з рапортом Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики Польщі, в першій половині 2018 року було зареєстровано 692,4 тис. заявок на працевлаштування громадян України. Це на 212,3 тис. менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua