0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Рада НБУ оцінила реальність закладеного в бюджет-2019 зростання ВВП


Рада НБУ оцінила реальність закладеного в бюджет-2019 зростання ВВП

Закладені в проекті бюджету економічні індикатори, зокрема — приріст ВВП на рівні 3% є реальним, а сам прогноз є консервативно оптимістичним.

Про це повідомив в Facebook голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

Читайте також: В II кварталі ВВП України зріс на 3,8%

“В 2019 році планується зростання ВВП на рівні 3% при інфляції 7,4%. Можливості для економічного зростання в 2019 році закладаються як у2018 році так і у попередні 2 роки. Враховуючи те, що ВВП України у 2 кварталі 2018 року зріс на 3,8%, закладені в проекті бюджету економічні індикатори, зокрема — приріст ВВП на рівні 3% є реальним”, — зазначив Данилишин.

Водночас, як додав він, зберігаються ризики для економічного зростання України, в т. ч. через можливе:

  • погіршення зовнішньоекономічних умов торгівлі, зокрема через “торговы війни” і жорсткі монетарні умови, що може призвести до стискання міжнародної торгівлі і зниження попиту на продукцію українського експорту;
  • фіскальне домінування, що може обмежувати державні інвестиції і збільшити боргове навантаження, стримуючи економічний розвиток країни у середньостроковій перспективі;
  • жорстка монетарна політика щодо формування цінової стабільності.
    Як уточнив Данилишин, прогноз економічного зростання України на 2019 рік — у МВФ 3,3% (у попередньому прогнозі було 4%), Світового банку — 4%. За оцінками НБУ — 3,2-3,5%.

“У цьому випадку прогноз уряду — 3% (на рівні закладеного в бюджет на 2018 рік) є консервативно оптимістичним”, — зазначив голова Ради НБУ.

Однак, за його словами, для зростання ВВП на рівні 4-6% Україні потрібно забезпечити рівень інвестицій 20% ВВП. Наразі державні інвестиції — до 2% ВВП, прямі іноземні інвестиції — до 2 млрд дол. США.

“Для прискорення економічного зростання до 4% або більше в найближчі два роки потрібно зберегти макроекономічну стабільність і завершити реформи зі створення ринку землі, оздоровлення фінансового сектору, протидії корупції та приватизації”, — стверджує експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування