Витрати на субсидії 2019 року можуть збільшити через зростання тарифів на газ, - експерт


Витрати на субсидії 2019 року можуть збільшити через зростання тарифів на газ, - експерт

Заплановане підвищення тарифів на газ для населення може призвести до збільшення суми, закладеної урядом на субсидії в проекті держбюджету-2019.

Про це сказала заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко.

Читайте також: Зростання цін на газ: Мінфін запевнив, що субсидій вистачить

“Щодо субсидій сума може переглядатися, враховуючи, що планується підвищення вартості газу для населення”, – зазначила Марія Репко.

Завершення роботи над проектом держбюджету та внесення документа в Раду практично збіглося з візитом місії МВФ в Україну, звернула увагу експерт ЦЕС.

“Напевно, цей бюджет верстався з оглядкою на те, що скаже Фонд. Фонд, звичайно ж, говорить: “Живіть відповідно до коштів, урізайте витрати, обмежуйте бюджетний дефіцит”. Подивимося, чи вдасться Мінфіну захистити дохідну базу. Ми бачили ситуації, коли між першим і другим читанням депутати перекроювали доходи. Але це хибна практика”, – говорить Репко.

Нагадаємо, вперше за останні кілька років у проекті держбюджету-2019 передбачено зниження витрат на субвенцію місцевим бюджетам для виплати житлових субсидій. Уряд пропонує “урізати” цю статтю витрат майже на 16 млрд гривень у порівнянні з нинішнім роком – до 55,05 млрд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua