Рада підтримала збільшення штрафу за невикористання ременів безпеки у 15 разів


Рада підтримала збільшення штрафу за невикористання ременів безпеки у 15 разів

Верховна Рада в першому читанні підтримала збільшення штрафу за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами з 51 гривні до 850 гривень.

За відповідне рішення 18 вересня проголосували 240 депутатів.

Читайте також: Підраховано вартість проїзду платними дорогами України

“Це законопроект не для підвищення надходжень до бюджету, а для збереження життя. Адже відомо, що водії мотоциклів не користуються шоломами, водії не пристібають ремені безпеки, а на дорогах гине багато людей”, – заявив під час представлення законопроекту один з його авторів Антон Геращенко.

Він зазначив, що рівень користування ременями безпеки в Україні є найнижчими серед всіх країн Європи – за даними дослідження “За безпечні дороги”, тільки 15% водіїв користуються ременями безпеки. Для порівняння, у Франції 99% водіїв постійно використовують ремені безпеки, Чехії – 97%, Словенії – 93%, Польщі – 83 %.

Що стосується мотошоломів, то їх обов’язкове використання може знизити ризик загибелі до 40% і знизити ризик важких травм приблизно на 70%.

“Розмір цього штрафу (51 гривня) є занадто поблажливим і непропорційно низьким порівняно з тяжкими наслідками, які можуть бути викликані недотриманням правил. Встановлення державою такого незначного розміру штрафу створює у водіїв і пасажирів уявлення, що порушення цих норм є чимось дріб’язковим і несуттєвим, хоча наслідком є численні людські втрати. Сукупність цих факторів сприяє масовому ігноруванню користування ременями безпеки та мотошоломами, що призводить, у свою чергу, до збільшення кількості загиблих і травмованих на дорогах України”, – зазначили автори закону.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua