0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

У МЗС Польщі порахували, скільки українців отримали “карту поляка”


У МЗС Польщі порахували, скільки українців отримали “карту поляка”

З 2008 по 2017 роки карту поляка отримали 101 тис. 937 громадян України.

Про це повідомляють у МЗС Польщі.

Читайте також: У Польщі підвищили мінімальну зарплату

З 2008 року 8,5-10 тис. громадян України щороку отримували карту поляка. Натомість, упродовж 2016-2017 років спостерігалося зростання кількості виданих документів громадянам України — щороку понад 13 тисяч.

У першому півріччі нинішнього року польські консульські установи в Україні вже прийняли понад 7,2 тис. заяв від українських громадян на отримання карти поляка, що майже на 1 тис. більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Упродовж 10 років, до червня 2018-го, 1248 громадян України дістали відмови в отриманні карти поляка.

Загалом, із 2008 до червня 2018 року найбільше карт поляка отримали громадяни Білорусі (майже 120 тис.). Крім того, понад 6 тис. карт поляка видано громадянам Росії, понад 3 тис. – Казахстану, понад 1,7 тис. – Молдови, 605 — Узбекистану, 132 — Азербайджану, 95 – Вірменії, 65 — Туркменістану.

Довідка Finance.ua:

  • Карта поляка — документ, який підтверджує приналежність особи до польського народу поза межами історичної батьківщини.
  • Метою їх отримання вважається необхідність підтримки польських громадян і їх нащадків в країнах, утворених після розпаду СРСР.
  • Власники карти поляка мають ряд пільг на території Польщі: спрощена процедура отримання документа на перебування в Польщі; прискорена процедура набуття громадянства країни; отримання пільг при вступі до польських вишів, проїзді у громадському транспорті тощо.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування