Голова НБУ оцінив перебіг переговорів з МВФ


Голова НБУ оцінив перебіг переговорів з МВФ

Голова Національного банку України Яків Смолій позитивно оцінює перебіг переговорів, що ведуться у Києві з 6 вересня з місією Міжнародного валютного фонду (МВФ) про можливості отримання чергового фінансування.

“Переговори з МВФ тривають. Місія завершує свою роботу наступного тижня, і ми очікуємо позитивного рішення про продовження співпраці”, – сказав він журналістам в кулуарах 15-го форуму YES, організованого Фондом Віктора Пінчука в Києві.

Відповідаючи на запитання про аспекти цього співробітництва, Я. Смолій зазначив, що продовження Фондом фінансової підтримки України залишається важливим його елементом.

“Поповнення золотовалютних резервів є запорукою макрофінансової стабільності”, – підкреслив голова Нацбанку.

Як повідомлялося, місія МВФ на чолі з Роном ван Роденом розпочала роботу в Києві 6 вересня та планує працювати до 19 вересня “для обговорення останніх економічних подій та економічної політики”.

В. о. міністра фінансів Оксана Маркарова повідомила про намір української сторони обговорити з Фондом як всі поточні питання, так і продовження співпраці після завершення поточної програми EFF в березні 2019 року. Одним з варіантів є ухвалення після завершення EFF більш короткої програми stand by, яка дала б додаткові гарантії стабільності на період виборів в 2019 році.

За словами О. Маркарової, четвертий успішний перегляд програми розширеного фінансування МВФ і отримання п’ятого траншу в $2 млрд відкриє шлях до залучення фінансування в державний бюджет на пільгових умовах з використанням гарантії Світового банку на $800 млн, а також до отримання макрофінансової допомоги від ЄС на EUR1 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ МВФ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua