Прямий держборг України в I півріччі скоротився до 63% ВВП – Порошенко


Прямий держборг України в I півріччі скоротився до 63% ВВП – Порошенко

Співвідношення прямого державного боргу України до валового внутрішнього продукту за підсумками першого півріччя 2018 року скоротилося до 63%, повідомив Президент України Петро Порошенко.

“У нас співвідношення суверенного боргу до ВВП в 2016 році було більше ніж 82%, а на середину цього року – 63%”, – зазначив Президент.

Він додав, що, незважаючи на війну, Україні вдалося скоротити дефіцит держбюджету, а ВВП країни в другому кварталі 2018 року зріс на 3,6%, а капітальні інвестиції за перше півріччя зросли на 26,5%.

За словами глави держави, банківська система стала стабільною і ефективною.

Як повідомлялося, уряд України в кінці серпня переглянув середньострокову стратегію управління державним боргом, встановивши більш жорсткі цілі щодо скорочення прямого державного боргу по відношенню до ВВП, зокрема, про зниження його до 60% ВВП до кінця поточного року замість раніше наміченої планки в 62% ВВП.

Документ передбачає до кінця наступного року досягти 52% і до кінця 2020 року мати борг не більше ніж 49% ВВП.

Довідка Finance.ua

  • Держборг України за 2017 рік зріс на 11,1% – до 1833,7 млрд грн, або $65,3 млрд, у тому числі зовнішній – до $38,5 млрд, проте по відношенню до ВВП він знизився з 69,2% до 61,5%, а з урахуванням гарантованого державою боргу – з 80,9% ВВП до 71,8% ВВП.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua