0 800 307 555
0 800 307 555

Київрада погодила прийняття боргів "Київенерго" перед "Нафтогазом"


Київрада погодила прийняття боргів "Київенерго" перед "Нафтогазом"

Київська міська рада на засіданні у вівторок ухвалила рішення про прийняття КП “Київтеплоенерго” боргів компанії “Київенерго” за газ перед НАК “Нафтогаз України” за умови, якщо “Київенерго” передасть КП джерела для компенсації боргу.

За відповідне рішення проголосувало 76 депутатів.

“Цей крок дасть можливість повернути гарячу воду киянам, а комунальним службам – виконати роботи, щоб не допустити зриву опалювального сезону. Сьогодні ми говоримо про відповідальність за борг, який має джерела для компенсації, а також про списання всіх штрафів”, – пояснив мер столиці Віталій Кличко.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, КП “Київтеплоенерго” зможе погасити борг частково за рахунок субвенції від держави (зобов’язання держави перед “Київенерго” за різницю в тарифах), а основну суму – за рахунок передачі комунальному підприємству кредиторської заборгованості (боргів споживачів перед “Київенерго”).

Згідно з проектом рішення, зобов’язання “Київенерго” перед “Нафтогазом”, які виникли внаслідок його господарської діяльності, не підлягають прийняттю “Київтеплоенерго”, якщо “Київенерго” не передасть джерела погашення заборгованостей.

Крім того, КП “Київтеплоенерго” не є правонаступником штрафів, нарахованих на борги “Київенерго”.

Депутати Київради також вирішили попросити Верховну Раду звернутися до Конституційного суду, щоб той надав офіційне роз’яснення ст.22 ЗУ “Про теплопостачання” (умови зміни права власності та особливості правонаступництва зобов’язань у сфері теплопостачання).

Довідка Finance.ua

  • Заборгованість “Київенерго” перед НАК “Нафтогаз” становить приблизно 3,3 млрд грн, з них 729 млн грн – заборгованість держави по субвенції, 2,6 млрд грн – заборгованість споживачів перед “Київенерго”.
  • Київ мав завершити прийом теплових мереж від “Київенерго”, яке використовувало їх з 2001 року. Фінальний етап передачі був запланований на 1 серпня – КП “Київтеплоенерго” має прийняти ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальний завод “Енергія”.
  • “Нафтогаз України” не погоджувався підписувати договір з “Київтеплоенерго” в зв’язку з відмовою КМДА приймати на КП “Київтеплоенерго” борги, раніше сформовані “Київенерго” перед НАК.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua