Підраховано вартість проїзду платними дорогами України


Підраховано вартість проїзду платними дорогами України

Першу платну дорогу хочуть почати будувати в 2019 році (траса Львів-Краковець). Але автолюбителів хвилює не тільки кількість платних доріг, але і, в першу чергу, скільки потрібно буде платити грошей за проїзд ними.

Читайте також: Омелян назвав орієнтовну вартість проїзду майбутніми платними автобанами

Раніше міністр інфраструктури України Володимир Омелян вже озвучив орієнтовні цифри, і вони мало кого з українських автолюбителів потішили. Як приклад він навів вартість проїзду на автобанах Європи і Китаю – 50-70 євроцентів і 20 євроцентів відповідно.

Якщо навіть порахувати за найбільш мінімальним тарифом, то тоді вартість проїзду на автомобілі в один бік по трасі «Київ-Біла Церква», яку планується побудувати, складе близько 400 грн.

Переважна більшість водіїв висловилися за ціну в 10-100 грн.

Експерти, виходячи з приблизної вартості траси «Київ-Біла Церква», підрахували, що проїзд автомобіля нею в один бік повинен коштувати близько 62 грн. У цьому випадку будівництво траси окупиться через 10 років.

Володимир Омелян заявив, що чітко сказати про цифри можна буде тільки після того, як закінчиться тендерна документація першої платної дороги Львів-Краковець.

Якщо вартість платних доріг буде надто високою, то це негативно позначиться на пасажирських і вантажних перевезеннях ними.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування