Споживчі ціни в Україні за рік зросли на 9%


Споживчі ціни в Україні за рік зросли на 9%

Споживчі ціни в Україні після зниження на 0,7% в липні в серпні залишилися незмінними, а з початку року їх зростання склало 3,6%.

Про це повідомила Державна служба статистики України.

Читайте також: НБУ дав прогноз інфляції до кінця 2018 року

За даними відомства, у річному вимірі (серпень-2018 до серпня-2017) інфляція трохи зросла – до 9% в порівнянні з 8,9% за підсумками липня, що, однак, нижче 9,9% за підсумками червня і 11,7% – за підсумками травня.

Базова інфляція в серпні-2018 склала 0,1% після “мінус” 0,1% в липні, а за підсумками восьми місяців вона досягла 3,5%.

У річному вимірі зростання базового індексу сповільнилося до 8,7% з 8,8% за підсумками липня і 9% – за підсумками червня.

Як повідомляє статведомство, на споживчому ринку у серпні порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,6%. Найбільше (на 10,5% і 6,2%) подешевшали овочі та фрукти. Ціни на рибу та рибопродукти, сало, олію знизилися на 0,4-0,2%.

Водночас на 6% подорожчали яйця, на 1,1-0,3% – продукти переробки зернових, м’ясо та м’ясопродукти, хліб, кисломолочна продукція, макаронні вироби, безалкогольні напої.

Ціни на алкогольні напої і тютюнові вироби підвищилися на 0,9%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,3%, алкогольні напої – на 0,3%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,5% відбулося головним чином за рахунок підвищення плати за оренду житла на 1,7%, тарифів на каналізацію – на 1,2%, на утримання будинків і прибудинкових територій – на 0,9%, водопостачання – на 0,8%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,5% в основному відбулося за рахунок подорожчання проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 3,4%, автомобілів – на 1,6%, палива та мастил – на 1,1%

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua