Нові правила вступу до вузів: що може змінитись


Нові правила вступу до вузів: що може змінитись

Днями Міносвіти винесло на загальне обговорення правила вступу до вузів наступного року. За проектом МОН, час на прийом заявок до вузів трохи скоротять: з 15 днів до 13. Заяви прийматимуть з 10 по 22 липня. Зате заради вступників на заочне навчання контрактників реєстрацію е-кабінетів продовжать з 24 днів до 61-го. Вона стартує 1 липня і закінчиться 30 серпня.

А ось творчі конкурси на бюджетні місця тепер хочуть проводити до основної сесії ЗНО (з 16 березня до 15 травня), щоб вузи не приймали рішень про зарахування, спираючись на результати тестів. Дати таких відборів будуть заздалегідь узгоджувати з МОН, щоб вони не перетиналися в різних вузах, пише “Сегодня”.

Хороші новини для майбутніх педагогів і медиків – їх зараховуватимуть першочергово, але тільки за умови, що ті після навчання попрацюють в селах не менше трьох років. Крім того, цього року не менше 150 балів з двох конкурсних предметів доведеться набрати не тільки вступникам на “Стоматологію”, “Медицину” і “Педіатрію” – такий же мінімальний поріг збираються встановити для спеціальностей “Фармація”, “Промислова фармація”, “Право”, “Публічне управління і адміністрування” та “Міжнародні відносини”. У МОН пояснюють такий поріг високим рівнем відповідальності, який притаманний цим професіям.

Як і минулого року, планують дозволити подавати до вишів сертифікати ЗНО за останні три роки (2017, 2018, 2019). Але при цьому тестування з іноземних мов все ж має бути свіжим – за 2019.

Поки залишать і фіксований список конкурсних предметів – обов’язковими будуть ЗНО з трьох предметів, два з яких вказує вуз, а третій вибирає сам абітурієнт. Однак обіцяють поміняти переліки предметів для деяких спеціальностей. Наприклад, розширять застосування тестів ЗНО з математики та фізики, щоб школярі звернули більше уваги на вивчення цих предметів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua