"Нас закинули в боргову яму": Гройсман розповів, чим загрожує невиконання вимог МВФ


"Нас закинули в боргову яму": Гройсман розповів, чим загрожує невиконання вимог МВФ

Економіка зростає, однак Україна має борг, який сама не може виплатити, тому треба виходити на зовнішні ринки та співробітничати з МВФ. Невиконання умов Міжнародного валютного фонду поставить Україну на межу дефолту.

Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

“Нас закинули в серйозну боргову яму. Очевидно, що економіка зростає, але у нас на плечах такий борг, який ми самі не можемо виплатити. Треба виходити на зовнішні ринки, перекредитовуватися, зменшувати відсотки”, – зазначив прем’єр. Гройсман запевнив, що він “перший за те, щоб зменшувати ціни на ресурси”. “Але невиконання вимог поставить Україну на межу дефолту. Ми хочемо кризи? Я не кризовий прем’єр, я антикризовий. Я зроблю все, щоб захистити людей, знизити інфляцію і забезпечити зростання реальних доходів”, – підкреслив він.

Прем’єр сказав, що раніше меморандум з кредиторами підписували і не виконували обіцяне – це підірвало довіру до України. “Я повинен вирішувати це питання. Місія МВФ приїхала. Ми працюємо, у нас конструктивні відносини. За два тижні повідомимо про результати переговорів”, – заявив Гройсман.

Довідка Finance.ua

 • Поточна програма України і МВФ обсягом 17,5 млрд дол., з яких Україна отримала 8,7 млрд дол. у зв’язку з повільним впровадженням узгоджених реформ, закінчується навесні 2019 року.
 • Місія МВФ приїхала з візитом у Київ 6 вересня. За підсумками візиту буде ухвалене рішення про виділення траншу.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МВФ
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua