Державні органи в Україні розкриватимуть відкриті дані за єдиними стандартами


Державні органи в Україні розкриватимуть відкриті дані за єдиними стандартами

Державна регуляторна служба розробила єдині стандарти, за якими державні органи, що мають регуляторні функції, зобов’язані оприлюднювати відкриті дані.

Про це йшлося під час презентації першого в Україні стандарту набору відкритих даних регуляторних органів, яка відбулася в Держрегуляторслужбі 4 вересня.

Читайте також: ДФС модернізувала систему Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу

«Державна регуляторна служба України разом з експертами проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS розробили перший в Україні стандарт набору відкритих даних регуляторних органів», – зазначається у презентаційних матеріалах.

Під час презентації учасникам заходу було представлено основні положення стандарту та роз’яснено можливості його використання для належного виконання вимог законодавства щодо розміщення на державному порталі data.gov.ua наборів відкритих даних регуляторних органів.

Голова Держрегуляторслужби Ксенія Ляпіна у ході презентації підкреслила, що оприлюднення даних регуляторними органами, відповідно до стандарту, – потужний інструментарій для громадськості та бізнес-спільноти, який дозволить брати активну участь у регуляторній діяльності, тримати під постійним контролем діяльність регуляторних органів та відстежувати факти порушень чинного законодавства їх посадовими особами, відстоювати власні права та законні інтереси.

У Держрегуляторслужбі зазначають, що відкриті дані часто плутають з публікацією інформації на сайтах органів влади.

«Насправді це інформація у відкритих форматах, що дозволяє її зручну та автоматичну обробку, вільне використання в особистих чи комерційних цілях. Близько 90% органів регіональної влади не розуміють, що таке відкриті дані. Питання навчання і підвищення кваліфікації чиновників – це першочергове завдання», – зазначається у презентаційних матеріалах.

Ініціатива уніфікації процедури оприлюднення набору відкритих даних виходила від громадського проекту «Регуляторна мапа України», представники якого звернули увагу регуляторного органу на необхідність удосконалення нормативного врегулювання цього процесу.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація у формі відкритих даних (відкриті дані) оприлюднюється для вільного та безоплатного доступу до неї. Відкриті дані дозволені для їх подальшого вільного використання та поширення.

Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, зокрема в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту відкриті дані з обов’язковим посиланням на джерело їх отримання.

Умовою будь-якого подальшого використання відкритих даних є обов’язкове посилання на джерело їх отримання (у тому числі гіперпосилання на веб-сторінку відкритих даних розпорядника інформації).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua