Підвищення ціни на газ допоможе отримати міжнародне фінансування - Гройсман


Підвищення ціни на газ допоможе отримати міжнародне фінансування - Гройсман

Підвищення ціни на газ допоможе Україні і далі отримувати міжнародне фінансування.

Про це прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив під час спілкування з представниками ЗМІ на Лозівському ковальсько-механічному заводі у Харківській області.

Читайте також: Нафтогаз скоригував ціни для підприємств

“З 6 по 19 вересня приїде місія МВФ і будемо обговорювати питання пошуку компромісу для того, щоб у першу чергу захистити українських громадян, щоб вони не постраждали від цього (підвищення ціни на газ – ред.). З іншого боку, виконання цієї вимоги дає можливість продовжувати співпрацю з фінансовим світом заради єдиної проблеми, яка у нас є з вами, про неї треба говорити”, – сказав Гройсман, уточнивши, що йдеться про обслуговування зовнішніх боргів.

За його словами, починаючи з 2005 по 2013 рік уряд України запозичив 50 млрд доларів, але куди ці гроші були витрачені — невідомо. “Але вони залишили нам ці борги та ті відсотки, які ми маємо по цих боргах сплатити. Ми кожен рік маємо платити 5 мільярдів доларів, щоб погашати заборгованість”, – наголосив Прем’єр-міністр.

Він зазначив, що є вимога міжнародних партнерів про те, щоб вирівняти ціни на газ для промислового сектору та для населення.

“Це дуже чутливе питання для українців та для мене особисто. Повірте, ця дискусія (з МВФ – ред.) є дуже важкою. З минулого літа уряду вдавалося утримувати цю ситуацію так, аби ціна не зростала”, – зауважив Гройсман.

Місія Міжнародного валютного фонду працюватиме в Києві з 6 по 19 вересня. Під час її роботи обговорюватиметься фінансова допомога від МВФ на підтримку політики, спрямованої на забезпечення макроекономічної стабільності в країні і подальшого руху економіки в напрямку сталого та інклюзивного зростання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua