0 800 307 555
0 800 307 555

Активісти торік оскаржили закупівлі на ProZorro на понад 6 мільярдів - юрист


Активісти торік оскаржили закупівлі на ProZorro на понад 6 мільярдів - юрист

Представники Центру протидії корупції у 2017 році оскаржили закупівель в електронній системі ProZorro на понад 6 мільярдів гривень.

Про це заявив під час прес-конференції юрист громадської організації Денис Свириденко.

Читайте також: Нафтогаз завдяки ProZorro за два роки зекономив понад 15 млрд грн

“Протягом 2017 року ми оскаржили близько 300 закупівель на суму понад 6 млрд грн. Також із 2017 року по липень 2018 року ми добилися скасування і розірвання договорів закупівель, які відбулися з порушеннями, на понад 290 млн грн”, – сказав він.

Свириденко розповів, що за два роки роботи електронної системи ProZorro виникла ціла система зловживань і схем.

Серед найпоширеніших є змова учасників торгів, які не є справжніми конкурентами. Як правило, перед тендером такі компанії з-поміж себе визначають переможця. Ознакою такої схеми можуть бути однакові помилки у тендерній документації, однакові телефони компаній і навіть адреси реєстрації.

Також у тендерах перемагають і компанії з так званого “чорного списку” Антимонопольного комітету, які після виявлених порушень не мають права протягом трьох років брати участі у торгах.

Серед порушень є і навмисне “дроблення” закупівель на частини, щоб уникнути участі міжнародних компаній у торгах. За правилами, вони мають на це право, коли сума закупівлі сягає 137 тис. євро.

“Ці основні схеми дозволяють віддавати мільйони бюджетних коштів у руки недобросовісних чи навіть фіктивних компаній. А покарань за такі дії фактично немає. Адже аналіз судових рішень показав, що фактично за півтора року – від 2017-го до липня 2018-го – є лише 33 судові вироки щодо вчинення злочинів під час тендерів”, – зазначив Свириденко.

Загалом, підсумував юрист, завдяки скаргам ЦПК Антимонопольний комітет України оштрафував недобросовісних учасників за змови на торгах на 1,36 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua