Майнінг займає 1% споживання енергії в світі - дослідження


Майнінг займає 1% споживання енергії в світі - дослідження

Майнінг криптовалют займає 1% споживання електроенергії усього світу.

Про це йдеться в дослідженні Прінстонського вченого Арвінда Нараяна.

На його думку, зробити цей процес більш “зеленим” зараз неможливо – єдине, що визначає, скільки енергії буде витрачатися на видобуток, – це ціна криптовалюти.

“Якщо ціна на криптовалюту підвищиться, то кількість енергії, яке буде витрачатися на обчислення, теж збільшиться. Якщо ціна знизиться, то і енергії для виробництва знадобиться менше. Решта не має значення”, – зазначив він.

За підрахунками Нараяна, зараз на видобуток криптовалюти витрачається близько ГВт електроенергії в день. Він додав, що в його підрахунках не враховуються інші показники: під час гонки за видобутком біткойнів обладнання дуже сильно нагрівається, тому майнерам потрібна додаткова енергія для охолодження.

Враховуючи, що майнінг не регулюється державами, а в деяких країнах навіть заборонений, знайти точні дані про те, скільки електроенергії на нього витрачається, складно.

У разі, коли майнінг в країні дозволений, виробники не завжди знають мету використання електрики.

Щоб обчислити приблизну кількість витрат на майнінг, вчений оцінив витрату енергії, спираючись на складність біткойна – значення, що обчислюється протоколом і прикріплене до кожного блоку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua