Мінфін має намір створити агентство з управління державним боргом


Мінфін має намір створити агентство з управління державним боргом

Міністерство фінансів України має намір заснувати агентство з управління державним боргом для посилення інституціональної спроможності відомства в цьому напрямку.

Про це повідомила виконувачка обов’язків міністра Оксана Маркарова.

Читайте також: Держборг України знижується до 60% ВВП – в. о. міністра фінансів

“Зараз ми разом з урядовим уповноваженим з питань боргу Юрієм Буцою працюємо з командою Світового банку над вибором оптимальної моделі функціонування такого агентства, щоб мати можливість залучати професіоналів на ринкові зарплати для цієї роботи”, – сказала вона в бліц-інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Крім цього, міністерство опрацьовує ідею створення фонду національного добробуту.

“Такі суверенні фонди раніше створювалися в країнах, чия економіка будувалася на нафтогазових ресурсах… Але зараз їх створення вже не пов’язане ексклюзивно з нафтогазовою сферою. Країни з різними ресурсами частину заробітку від їх видобутку перераховують в такі фонди, а потім використовують для інвестування, щоб розвивати інші індустрії”, – сказала О. Маркарова, додавши, що у випадку України це може бути накопичення коштів для зниження держборгу.

Як повідомлялося, Мінфін у рамках Стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки допускає викуп декількох випусків єврооблігацій шляхом оприлюднення відповідної пропозиції (оферти).

Згідно з документом, перший варіант передбачає викуп спочатку єврооблігацій з погашенням в 2019-2020 роках, потім всіх інших випусків. Другий – частковий викуп декількох випусків, при цьому така оферта може включати граничну суму викупу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua