Ехо "Роттердама": В Україні можуть підвищитися ціни на електрику


Ехо "Роттердама": В Україні можуть підвищитися ціни на електрику

Рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), про скасування скандальної формули цін на вугілля “Роттердам+” передбачає скасування перехресного субсидування на ринку електроенергії і, як наслідок, підвищення тарифів для населення з 1 липня 2019 року.

Читайте також: В НКРЕКП пояснили процедуру скасування Роттердам+

На сьогодні тариф на електроенергію становить 0,9 грн за перші 100 кВт-год і 1,68 грн за кожен наступний. Після відмови Нацкомісії від формули “Роттердам+” регулювати вартість електроенергії буде ринок. На сьогодні економічно обґрунтований тариф складає 1,85 грн/КВт-год, розповіла голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

“Дійсно є необхідність перегляду тарифу. Є дотації за побутових споживачів. Можливо, необхідно все ж таки поступово приводити тарифи до економічно обґрунтованого рівня. Можливо, перший етап доведеться зробити нам ще в умовах “старого” ринку (до 1 липня 2019)”, – зазначила вона.

Для соціально незахищених верств населення Кабінет Міністрів планує передбачити субсидії.

“Поки рішення обговорюється. Можливо, субсидій буде достатньо, щоб захистити тих, хто не зможе платити. Головна проблема – якщо зобов’язати постачальників стримувати ціни, потрібно знайти компенсатор цих витрат. Тобто не можна просто сказати: продавайте за ціною нижче собівартості. Потрібно компенсувати цю різницю”, – розповіло виданню джерело в уряді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування