Видобуток нафти в РФ в серпні виявився нижчим від липневого рівня - джерело


Видобуток нафти в РФ в серпні виявився нижчим від липневого рівня - джерело

Середньодобовий видобуток нафти в Росії в перші два тижні серпня виявився трохи нижче липневих показників і склав 1,527 млн тонн на добу, або 11,193 млн барелів на добу (при перерахунку на коефіцієнт 7,33), повідомило “Інтерфаксу” джерело, знайоме з даними галузевої статистики.

У липні середньодобовий видобуток в Росії досягав 1,53 млн т/д, або 11,206 млн б/д.

Таким чином, Росія в перші два тижні серпня збільшила видобуток нафти порівняно з зобов’язаннями по угоді ОПЕК+ на 246 тис. барелів.

Зростання видобутку нафти спостерігалося у більшості нафтових компаній. Тільки у “Башнєфті” (MOEX: BANE), “Роснєфті” (MOEX: RNFT) і “Новатека” (MOEX: NVTK) добові виробничі показники залишилися на рівні угоди ОПЕК+.

Нагадаємо, угода про обмеження видобутку нафти між 24 країнами ОПЕК і не-ОПЕК набула чинності на початку 2017 року. Вона передбачає зниження країнами ОПЕК видобутку нафти на 1,2 млн б/д, а країнами-ОПЕК – на 558 тис. б/д в порівнянні з рівнем жовтня 2016 року. Росія зобов’язалася в рамках угоди ОПЕК+ зберігати видобуток нафти на рівні 10,947 млн б/д.

У травні 2018 року стало зрозуміло, що через падіння видобутку нафти в ряді країн угода ОПЕК+ зі скорочення виробництва перевиконується на 47%, тобто видобуток було знижено в порівнянні з рівнем жовтня 2016 року приблизно на 850 тис. б/д. Тоді міністри говорили про перевищення на 1 млн б/д, який вони хочуть додатково поставити на ринок з 1 липня.

В результаті в червні 2018 року країни ОПЕК+ домовилися вийти на загальний рівень виконання угоди в 100%, збільшивши видобуток в цілому на 1 млн б/д, однак квоти між країнами розподілені не були.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування