Крим остаточно залишився без карток Visa і MasterCard – ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Крим остаточно залишився без карток Visa і MasterCard – ЗМІ

Фінтех і Картки
1678
У анексованому Росією Криму остаточно припинили обслуговуватися картки міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard, робота яких на півострові офіційно припинилася в 2015 році.
Випуск і підтримку карток закрив Генбанк – остання російська фінустанова в Криму, яка працювала з цими картками, пише “Сьогодні”.
У Генбанку закликали клієнтів переходити на картки російської системи “Мир”, якими практично не можна розрахуватися за кордоном.
Генбанк входить в групу Банку Росії і перебуває під західними санкціями. Як повідомляв Reuters з посиланням на call-центр банку, рішення про припинення обслуговування карток Visa та MasterCard набрало чинності лише 14 серпня 2018 року, хоча санкції були введені ще в 2014-2015 роках. Співробітниця колл-центру не змогла відповісти на запитання, чому картки Visa і MasterCard вирішено заблокувати лише зараз.
Влітку 2014 року через санкції Visa і MasterСard припинили обслуговувати картки кількох російських банків. Але кілька джерел Reuters повідомляли раніше, що кримські банки все одно емітують і обслуговують картки міжнародних платіжних систем на території півострова. Це дозволяв робити запас карток, випущених до санкцій, і створена Центробанком РФ Національна система платіжних карт (НСПК), яка, згідно з новими законами РФ, обробляє всі платежі.
“Санкційні банки мають переваги в НСПК – якщо ти в списку, то відразу стаєш принциповим членом платіжної системи і підключений до неї прямо – ні міжнародні платіжні системи, ні навіть банк-спонсор не будуть бачити, скільки у тебе карток та операцій за ними”, – сказало джерело в одному з банків, що перебуває під санкціями. Прес-служба НСПК відмовилася від коментарів.
Visa повідомила, що не веде діяльності на території Криму, а Mastercard запевнив, що “діє відповідн до запроваджених санкцій”.
Раніше картки Visa і MasterCard в Криму випускав також банк “Рубльов”, але в червні цього року Центробанк РФ відкликав у нього ліцензію.

Довідка Finance.ua:

  • У березні 2014 року після введення військ у Крим Росія організувала там псевдореферендум, після чого в порушення міжнародних норм анексувала півострів.
  • У відповідь на таке порушення норм міжнародного права міжнародна спільнота запровадила санкції проти Москви.
  • Санкції були розширені після того, як Росія почала агресію на Донбасі.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас