За три місяці ВВП збільшився на 3,6%


За три місяці ВВП збільшився на 3,6%

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в квітні-червні 2018 року склало 3,6% до аналогічного періоду 2017 року, тоді як в першому кварталі темп зростання був нижчим – 3,1%.

Таку оперативну оцінку оприлюднила Державна служба статистики у вівторок.

Відомство уточнює, що по відношенню до попереднього кварталу економіка країни в другому кварталі поточного року (з урахуванням сезонного фактора) додала 0,9%.

“Економіка України зростає 10 кварталів поспіль… Одним з чинників зростання стало зростання товарного експорту. За перше півріччя зростання цього показника склало 12,7% порівняно з аналогічним показником минулого року”, – зазначає Держстат в релізі на сайті уряду.

Відомство нагадує, що в абсолютних цифрах обсяг товарного експорту перевищив $23,2 млрд, і додає, що експорт послуг з України зріс на 5,7% – до $5,38 млрд і перевищив імпорт на $2,8 млрд.

Нацбанк України в липні оцінював зростання ВВП у другому кварталі у 3,2%. Центробанк прогнозує прискорення зростання економіки країни в цьому році до 3,4% з 2,5% у минулому. Водночас НБУ очікує уповільнення зростання в 2019 році до 2,5% з подальшим прискоренням до 2,9% в 2020 році.

Світовий банк (СБ) залишив без змін прогноз зростання економіки України в 2018-2019 роках на рівні 3,5% і 4% відповідно. Водночас СБ попередив, що прогноз на 2018 рік передбачає реалізацію Україною відкладених реформ. Якщо вони не будуть імплементовані, економічне зростання може сповільнитися майже до 2%.

МВФ зберіг прогноз зростання ВВП України в 2018 році на рівні 3,2%, водночас погіршив прогноз на 2019 рік до 3,3% з 4%.

Європейський банк реконструкції і розвитку залишив незмінним прогноз зростання економіки України в 2018 році на рівні 3% і очікує збереження відповідного темпу зростання в 2019 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Держстат
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua