У НБУ розповіли, чому долар і євро дорожчають — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У НБУ розповіли, чому долар і євро дорожчають

Казна та Політика
2717
Подорожчання долара і євро – сезонне явище, що чітко демонструє досвід останніх чотирьох років.
Про це заявив заступник голови Національного банку України (НБУ) Олег Чурій в ефірі Радіо НВ.
“Сезонність залежить від сільськогосподарського періоду. Ми ж аграрна країна. На сьогодні близько 45% експорту займає аграрна продукція. Україна експортує зерно. Україна №2 з експорту кукурудзи. Перше місце ми займаємо в експорті соняшникової олії. Коли йде експорт, то йде і виручка. З іншого боку, потрібно розуміти, що Україна має економіку, яка не повністю перебуває на світлому боці. Зокрема, велика частина аграрного сектору перебуває в тіні”, – сказав він.
Також він нагадав, що в 2016 році коливання почалися у вересні, в 2017 році – в серпні, в цьому році – в липні.
“Причина проста. Курс важливий для бізнесу і населення. Вони (бізнес, – ред.) подивилися на це і зрозуміли, що сенсу чекати вересня немає, тому купили валюту в серпні. Думаю, що в цьому році відбулася така сама ситуація. Ми бачимо тут психологічний вплив. Я б не сказав, що те, що відбувається, є панікою, але є певна нервозність. Коливання не є ознакою кризи”, – зазначив Чурій.
Також відповідаючи на запитання про причини зниження курсу євро, заступник голови НБУ заявив, що на євро впливають зовсім інші фактори.
“Всі інші курси є похідними від долара. Останнім часом на ринках, які розвиваються, ситуація досить нестабільна. За місяць гривня девальвувала десь на 4%, а південно-африканська валюта девальвувала на 10%”, – додав він.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас