Списані дизельні авто з Німеччини заполонили Україну (інфографіка)


Списані дизельні авто з Німеччини заполонили Україну (інфографіка)

У світлі останніх обставин, пов’язаних з махінаціями із замірами викидів шкідливих речовин дизельними двигунами, європейські країни консолідовано відмовляються від використання автомобілів з такими моторами. Але чим це загрожує в практичному сенсі, крім падіння попиту на них?

На законодавчому рівні пропагується боротьба з дизельними двигунами, для власників підвищуються існуючі податки і вводяться нові, автовиробники звужують пропозицію дизельних двигунів для своїх моделей.

Все це неминуче призводить до того, що кінцевий європейський споживач намагається якомога швидше (нехай дешевше) продати свій автомобіль, що працює на важкому паливі, щоб скинути з плечей податкове навантаження.

Зрозуміло, “списані” дизельні авто вважають дуже привабливими в Україні. Покупців влаштовує відносно низька вартість уживаних автомобілів, а влада (поки що) не тисне на населення, як це відбувається у розвинених європейських країнах. На зображенні нижче показано, що Україна – лідер в Європі за експортом дизельних автомобілів з Німеччини.

Крістіан Кілле, професор відділення прикладної логістики Університету Вюрцбург-Швайнфурта, вважає, що в менш розвинутих європейських країнах дизельні авто з Німеччини цікаві автомобілістам, перш за все, через низьку вартість.

Тому авто з Німеччини вивозять в Хорватію, Словенію, Болгарію і Румунію.

Але Україна – передовик у цьому питанні: за перше півріччя 2018 року ми продемонстрували зростання експорту уживаних дизельних автомобілів з Німеччини на 136% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування