У ЄБА пояснили, навіщо Україні накопичувальні пенсії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У ЄБА пояснили, навіщо Україні накопичувальні пенсії

Казна та Політика
618
Оптимальним рішенням проблеми пенсійного забезпечення в Україні стало б запровадження другого рівня обов’язкового пенсійного страхування (т. зв. накопичувальної системи пенсій), вважають у Європейській бізнес асоціації (ЄБА), пише Сьогодні.
У ЄБА відзначили, що рішення запропоновано в законопроекті № 6677 про запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, який був схвалений профільним парламентським комітетом у березні 2018 року.
Цей законопроект має більш ніж 10 позитивних звітів від вітчизняних та міжнародних експертів, а його положення відповідають профільній директиві Європейського парламенту та Ради ЄС, відзначають експерти ЄБА.
“Система мінімізує корупційні ризики. По-перше, за рахунок диверсифікації заощаджень населення між десятками недержавних пенсійних фондів. Державний ПФ (Пенсійний фонд – Ред.) буде тільки адміністратором коштів, фактичне управління ними будуть здійснювати недержавні пенсійні фонди. По-друге, у кожного громадянина буде можливість щоденно контролювати стан своїх накопичень, правильність нарахування прибутку”, – зазначили в ЄБА переваги запропонованої системи.
Європейська бізнес асоціація звернулася до Міжнародного валютного фонду (МВФ) і директорату Світового банку (СБ) у Білорусі, Молдові та Україні з проханням підтримати введення другого рівня пенсійного страхування в Україні за схемою, запропонованою законопроектом № 6677.
“Сподіваємося, це допоможе комплексно запустити процес побудови другого рівня пенсійного страхування, стабілізувати пенсійну систему в принципі”, – наголошується в повідомленні бізнес-асоціації.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас