Україна може отримати від "Газпрому" 12 мільярдів доларів – "Нафтогаз"


Україна може отримати від "Газпрому" 12 мільярдів доларів – "Нафтогаз"

Стокгольмський арбітраж може стягнути з російського “Газпрому” компенсацію в розмірі близько 12 млрд доларів за знецінення української газотранспортної системи (ГТС) у разі відмови Росії від транзиту газу через Україну після 2019 року.

Про це заявив головний комерційний директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко.

Читайте також: Reuters: Газпром припиняє позичати гроші через суди з Нафтогазом

Він нагадав, що “Нафтогаз” 6 липня подав у Стокгольмський арбітраж новий позов з вимогою переглянути тариф на транзит за контрактом з “Газпромом”. “Нафтогаз” вимагає перегляду тарифу з березня 2013 року і попередньо оцінює свої грошові вимоги в 11,58 млрд доларів без урахування відсотків.

Вітренко припустив, що судовий процес у цій справі може затягнутися більш ніж на 1,5 року. До того часу вже буде відомо про те, чи збереже Росія транзит газу через Україну. У разі перемоги України в арбітражі “Газпрому” доведеться виплачувати компенсацію за економічне знецінення української ГТС.

“Ми просто будемо розраховувати на компенсацію вже постфактум. Тобто умовно в 2021 році якщо у нас не буде транзиту до того часу, ми просто отримаємо компенсацію 12 млрд доларів”, – сказав Томенко в ефірі телеканалу “Прямий”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування