Цього року Україна придбала імпортної свинини на $22 млн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Цього року Україна придбала імпортної свинини на $22 млн

Аграрний ринок
155
За сім місяців 2018-го на внутрішній ринок надійшло 12,2 тис. тонн свинини з-за кордону, зазначають аналітики Асоціації «Свинарі України», посилаючись на дані митної статистики ДФСУ.
У грошовому вираженні імпорт свинини склав 22 млн дол. США. Це більші ніж удвічі більше за обсяги надходження імпортної свинини у 2017-му.
Цьогорічний експорт свинини вдесятеро менший, тож за підсумками січня-липня Україна «фінішувала» з від’ємним зовнішньоторговим сальдо, яке майже сягнуло двадцятимільйонної позначки у доларовому еквіваленті.
«За другий місяць літа завезли 30% сукупних обсягів імпорту свіжої, охолодженої та мороженої свинини. Причинами такої активізації у липні було те, що на тлі меншої внутрішньої пропозиції свинини закупівельні ціни упродовж усього періоду перевищували бар’єрний рівень (цінова межа, при перевищенні якої надходження імпорту стає економічно обґрунтованим)», — коментують в АСУ.
Практично стільки ж склала вартість імпортованого до України свинячого жиру.
Так, за аналізований період з країн ЄС надійшло 32,3 тис. т цієї продукції, що на чверть більше ніж за аналогічний період минулого року.
Зауважимо, що сумарні витрати на імпорт свинини та свинячого жиру протягом січня-липня 2018-го склали понад 60% вартості завезення продукції, що входить до групи «М’ясо та їстівні субпродукти».
За матеріалами:
Главком
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас