Мексиканська кукурудза навчилася отримувати азот з повітря


Мексиканська кукурудза навчилася отримувати азот з повітря

Група вчених із США і Мексики довела здатність деяких видів кукурудзи отримувати необхідний азот від бактерій-симбіонтів.

Відкриття дозволить скоротити використання азотних добрив, що забруднюють грунт та водойми.

Дослідження опубліковано в журналі PLOS Biology.

Азотофіксувальні бактерії дозволяють злакам і бобовим засвоювати азот з повітря за допомогою повітряних коренів. Вперше цю властивість рослин 30 років тому відкрив біолог Говард-Ян Шапіро.

Учений виявив сорт кукурудзи Sierra Mixe, що росте без добрив на бідних азотом ґрунтах поряд з мексиканським містом Оахака.

«Сама ідея того, що окремі місцеві різновиди кукурудзи можуть вступати у зв’язок з азотфіксувальними бактеріями, не нова, але було важко знайти таку рослину і показати, що цей зв’язок дійсно дає рослині необхідний азот», – каже Говард-Ян Шапіро.

Порівнявши співвідношення ізотопів азоту-14 і азоту-15, вчені з’ясували, що Sierra Mixe отримує від 29% до 82% азоту з повітря. Якщо дослідникам вдасться прищепити таку здатність іншим культурам, це дозволить скоротити використання шкідливих для ґрунту і водойм добрив, які зараз використовуються для прискорення росту і дозрівання бобових і злаків, наголошується в дослідженні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування