Українці лідирують в отриманні посвідки на проживання в Польщі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці лідирують в отриманні посвідки на проживання в Польщі

Особисті фінанси
572
За офіційними даними, у першому півріччі 2018 року кількість іноземців з посвідками на проживання в Польщі збільшилася на 25 тис. осіб. У середині нинішнього року такий дозвіл мали всього 350 тис. осіб, з них українців 163 тисячі.
Про це повідомив Якуб Дудзяк з Управління з питань іноземців у Варшаві.
З початку року найбільше, тобто на 18 тис. осіб, збільшилася група громадян України, які мають посвідку на проживання в Польщі (збільшення до 163 тис.). На 3 тис. більше стало також білорусів (збільшення до 18 тис.), 1,1 тис. громадян Індії (до 8 тис. осіб) і на 800 в’єтнамців (збільшення до 12,5 тис. осіб).
Найбільше – на 19 тис. – збільшилася кількість посвідок на тимчасове перебування на період до трьох років. Кількість дозволів на постійне проживання зросла на 3 тис.
Ці дані не враховують іноземців, які перебували у Польщі на підставі віз. «Більшість іноземців у Польщі тимчасово, наприклад, на підставах віз. Все більше іноземців хоче залишитися в нашій країні на більш тривалий час, про що свідчить все більша кількість заяв про отримання дозволу на перебування, а також кількість осіб, які мають такі документи. Це поступове і постійне збільшення, яке триває з 2014 року, в основному завдяки іммігрантам з України», – повідомив Дудзяк.
За його словами, в найближчі місяці ця тенденція збережеться.
Найчастіше іноземці приїжджають до Польщі на заробітки. В цьому році це стосувалося 75% заяв. 10% заявників хотіли залишитися в Польщі з сімейних міркувань, а 7% – в зв’язку з початком чи продовженням навчання.
Відзначається, що на початок 2018 року посвідку на проживання в Польщі мали 325 тис. осіб, а на початку 2017 року – 266 тис.
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас