Німецький бізнес іде з Ірану через санкції США


Німецький бізнес іде з Ірану через санкції США

Компанії Німеччини поступово згортають поставки в Іран і йдуть з цього ринку через відновлення американських санкцій відносно ісламської республіки, заявив експерт Федерального об’єднання торгово-промислових палат Німеччини (DIHK) Фолькер Трайєр в інтерв’ю газеті WAZ.

За даними DIHK, експорт з Німеччини в Іран в січні-травні 2018 року скоротився на 4%, тоді як у 2017 році в цілому спостерігалося зростання на 16%, передає Deutsche Welle.

Негативна тенденція зберігається і зараз, повідомив експерт Ф. Трайєр.

Читайте також: WhatsApp введе плату для бізнесу за спілкування з клієнтами

“В останні роки близько 120 німецьких компаній навіть відкрили в Ірані власні представництва, а тепер багато звідти йдуть”, – сказала представник DIHK.

Відтік німецького бізнесу з Ірану пов’язаний, насамперед, з санкціями, про відновлення яких заявив у травні президент США Дональд Трамп. Перший раунд американських санкцій відновлено з 4 серпня, другій очікується в листопаді. При цьому держсекретар США Майк Помпео заявив, що США мають намір ввести проти Тегерана навіть більш жорсткі санкції, ніж ті, які існували до підписання в 2015 році міжнародної угоди з іранської ядерної програми.

“Навіть фірми, які не постраждали від санкцій США безпосередньо, наприклад, ті, що працюють у сфері медичного обслуговування або не ведуть бізнес на території Сполучених Штатів, зараз не можуть знайти банк, який би забезпечував здійснення операцій в Ірані”, – зазначив Ф. Трайєр.

За його словами, якщо найближчим часом не буде знайдено рішення, можна очікувати повного припинення експорту в Іран і остаточного виходу з цієї країни німецьких компаній.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування