Вчені створили кольорову штучну електронну шкіру


Вчені створили кольорову штучну електронну шкіру

Китайські вчені створили на основі графену кольорову штучну електронну шкіру, яка може функціонувати як натільний електронний пристрій для моніторингу стану здоров’я.

Про це повідомляє Сіньхуа.

Читайте також: Вчені знайшли спосіб швидше лікувати переломи хребта

В електронній шкірі, що отримала назву e-skin, використовується тонкий і гнучкий електронний матеріал, який імітує шкіру людини і може відчувати тиск, температуру і натяг.

Графен – надтонка речовина, що відрізняється чудовою гнучкістю і провідністю, є ідеальним матеріалом для електронної шкіри.

Вчені з китайського університету Цінхуа продемонстрували графенову електронну шкіру із застосуванням технології лазерного скрайбування. За допомогою води електронна шкіра може переноситися не тільки на тіло людини, але і на інші об’єкти, такі як листя і шовк.

Електронна шкіра може бути прикріплена до людської шкіри, а також до масок або горла для вимірювання сигналів тіла, включаючи дихання, серцебиття і голос.

Вона проявляє високу чутливість і довготривалу стабільність, витримує високу температуру і зручна для носіння.

За допомогою технології лазерного скрайбування електронна шкіра може бути виготовлена за індивідуальними параметрами, що підвищує перспективність новинки з точки зору комерціалізації.

Вчені переконані, що електронна шкіра має колосальні потенційні можливості для застосування в галузі охорони здоров’я і штучного інтелекту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування