Україна щорічно втрачає 4 млрд євро через корупцію на митниці - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна щорічно втрачає 4 млрд євро через корупцію на митниці - ЗМІ

Казна та Політика
580
Через корупцію на митниці Україна втрачає щороку понад 4 мільярди євро.
Про це йдеться в розслідуванні видання Süddeutsche Zeitung.
“Це більше однієї десятої всієї дохідної частини бюджету і вдвічі більше від тієї суми, яку Україна в 2018 році хоче отримати від Міжнародного валютного фонду, Євросоюзу та Світового банку”, – йдеться в розслідуванні.
Süddeutsche Zeitung, спираючись на документи, митні і транспортні накладні, описує махінації, які застосовуються для ухилення від мит.
Ввезені в країну товари в процесі митної реєстрації змінюють маркування, наприклад, парасольки перетворюються на щітки або дзеркала – і тільки на одній партії вантажу держава втрачає тисячі євро.
У махінаціях на митниці, за даними німецького видання, беруть участь співробітники поліції, прокуратури та СБУ. Для нелегальних угод утворюються нові фірми, які контролюють люди з оточення співробітників митниці, прокуратури та офіцерів поліції.
Згідно з результатами проведеного PricewaterhouseCoopers опитування, в 2018 році з випадками корупції і хабарництва зіткнулися 73% українських компаній – в порівнянні з 56% респондентами в 2016 році. При цьому в світі цей показник в середньому становить 25%.
Третина опитаних компаній в Україні заявили, що в останні два роки отримували пропозиції дати хабар. В цілому, майже половина респондентів вважає, що мала справу з економічними злочинами – на 5% більше, ніж два роки тому.
За даними PwC, найпоширенішими з таких злочинів в Україні залишаються, поряд з корупцією і хабарами, незаконне привласнення активів (62% в 2016 році, 46% – в 2018 році) і шахрайство в сфері закупівель (25% і 33%).
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас