IBM запустила магазин блокчейн-додатків для банків


IBM запустила магазин блокчейн-додатків для банків

IBM і низка великих банків як і раніше плекають надії на широке впровадження блокчейна у фінансовій сфері.

Зарадити справі повинен магазин стандартизованих блокчейн-додатків LedgerConnect – там банкіри зможуть знайти варіанти застосування розподіленого реєстру – включно з перевіркою санккціонних списків, наприклад.

Читайте також: IBM хоче відсудити 167 млн доларів у Groupon

Партнером IBM в новому блокчейн-проекті виступив найбільший міжбанківський розрахунковий центр CLS, який в певні дні обробляє інформацію про транзакції на $3-4 трлн. Через CLS ІТ-гігант пропонує блокчейн-додатки консорціуму з дев’яти банків, серед яких Barclays і Citigroup. Поки що система працює в тестовому режимі.

Сервіс нагадує App Store або будь-який інший магазин інтернет-додатків. У IBM вважають, що звичний формат допоможе банкірам швидше адаптуватися до блокчейну.

Залишається неясним, які ще переваги, крім доступності додатків, дає нова технологія. Як відомо, блокчейн звинувачують в тому, що обробка в ньому транзакцій займає більше часу і обходиться дорожче в порівнянні з традиційними системами. Можливо, масштабний експеримент IMB допоможе розвіяти ці сумніви.

Представлено і блокчейн-додаток, який перевіряє, чи не перебуває контрагент банку в будь-яких санкційних списках.

«Отримуючи ці послуги в єдиній системі, фінансові організації зможуть зосередитися на профільних бізнес-завданнях, а не займатися самостійно розробкою блокчейн-рішень», – йдеться про переваги пропозиції від IBM і CLS в спільному прес-релізі.

Представники двох компаній також запевняють, що їхня платформа дозволить банкам заощадити, оскільки самостійна розробка блокчейн-додатків – заняття вельми дороге.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування