Вперше з 2013 року в Україні спостерігається зростання зайнятості населення - експерт


Вперше з 2013 року в Україні спостерігається зростання зайнятості населення - експерт

В.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко заявляє, що кількість зайнятого населення в Україні зросла на 0,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

“Ми спостерігаємо, що справді ринок праці на сьогоднішній день, на перше півріччя 2018 року, демонструє певну стабілізацію. Зростання зайнятості населення у нас за державною статистикою відбулося вперше з 2013 року”, – розповів він на прес-конференції в Києві у вівторок.

Читайте також: У червні середня зарплата збільшилася до 9,1 тис. гривень

За словами В.Ярошенка, в порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість зайнятого населення в Україні зросла на 149 тис. осіб (на 0,9%), а безробіття становить 9,7%.

Водночас він зазначив, що 21,8% українців працюють в “тіні”, тоді як торік таких було 22,3%.

“На обліку в Державній службі праці сьогодні у нас 304 тис. осіб”, – сказав В.Ярошенко

За його словами, з них з вищою освітою 47%, а в містах Київ, Одеса, Харків, Суми і Львів в центрах зайнятості з вищою освітою від 85% до 90% безробітних.

“Станом на 27 липня, в порівнянні з такою ж датою 2017 року, кількість отримувачів допомоги в країні – 236 тис., це на 8% менше, ніж було в 2017 році”, – додав в.о. голови Держслужби зайнятості.

Крім того, він зазначив, що в країні зростає середній розмір виплат допомоги. Так, мінімальна допомога за законом становить 544 грн на місяць, і її отримує 25% безробітних, а максимальна – 7048 грн, і її отримує 5% безробітних (торік – 3%).

“Кількість вакансій у нас істотно зросла за останній рік. У нас в базі даних тепер близько 130 тис. вакансій щодня”, – підкреслив в.о. голови Держслужби зайнятості.

Водночас, він наголосив на існуванні великого дисбалансу на ринку праці між пропонованими вакансіями і попитом претендентів.

В.Ярошенко зазначив, що на даний момент ринок праці в Україні найбільше потребує слюсарів, електрозварників, токарів, пекарів, водіїв, продавців, кухарів, офіціантів, медсестер, трактористів, працівників з обслуговування сільськогосподарської техніки.

“Ми за півроку змогли перевчити, перекваліфікувати, підвищити кваліфікацію 88 тис. безробітних”, – додав В.Ярошенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua