Долар по 30 грн для наповнення бюджету: експерти зробили прогноз на осінь — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Долар по 30 грн для наповнення бюджету: експерти зробили прогноз на осінь

Валюта
16884
Зміна методики розрахунку курсу гривні до долара ніяк не вплине на курс. Однак українцям варто приготуватися до чергового сезонного подорожчання валюти восени, яке буде спровоковано цілою низкою факторів. Про це розповіли економісти.
Як зазначив Віктор Скаршевський, зміна методики розрахунку курсу гривні до долара нічого глобального для обмінного курсу та його динаміки не дасть.
“Буде навіть більш об’єктивне відображення курсу, ніж було раніше. Різниця між попередньою і новою методикою навіть при сильних коливаннях курсу становитиме 1-5 копійок, крім того, не так сильно буде змінюватися офіційний курс”, — пояснив він.
При цьому, за словами фахівця, з кінця серпня — початку вересня розпочнеться сезонність, коли попит на валюту перевищує її пропозицію.
Однак найголовнішим фактором економіст називає зовнішньоекономічну кон’юнктуру — ситуацію на сировинних ринках.
Він також звернув увагу на те, що зовнішньоекономічна кон’юнктура дозволила останні 2-2,5 роки утримувати курс в середньому на рівні 25-27 грн/долар.
“У Держбюджеті закладено курс 31,10 грн на кінець року. На цьому курсі були розраховані доходи бюджету. При цьому основні статті, за якими не виконується дохідна частина бюджету — це митниця, ПДВ на імпорт і ввізне мито. Тому що в середньому по року курс розрахований і закладений в бюджеті 29,30 грн/долар, а за фактом він — 26,30 грн/долар (-3 грн). Тому коли з серпня-вересня почнеться сезонна девальвація, уряд і, можливо, НБУ особливо їй опиратися не будуть, оскільки це допоможе виконувати доходи бюджету. А доходи бюджету від курсу долара залежать на 40%”, — підкреслив Скаршевський.
Економічний експерт Євген Олейніков також стверджує, що нова методика розрахунку курсу гривні вплине лише на ті дані, які НБУ публікує індикативно. На курс в обмінниках і на реальний ринковий курс вона не вплине.
“У нас курс зараз досить циклічний. Восени він росте, досягаючи піку в січні, потім поступово знижується і до літа виходить на мінімум”, — уточнив він.
Однак, за словами Олейнікова, цього року до циклічності додається ще один вагомий фактор — вперше за два-три роки відбулося значне зниження резервів НБУ, майже на на 0,5 млрд доларів.
“Пов’язано це з тим, що цього року почалися досить істотні виплати за зовнішнім боргом. А допомоги від МВФ поки так і немає. Якщо ми не домовимося з Фондом і скорочення резервів стане помітним (в цьому році у нас виплати близько 5-7 млрд доларів), а підтримки від МВФ не буде, то сам факт того, що резерви скорочуються, спровокує панічні настрої у тих, кому потрібна іноземна валюта. Відповідно почнеться зростання її закупівлі, і як наслідок це може вдарити по курсу. Звісно, НБУ може ввести обмежувальні заходи, які діяли в 2014-2015 роках. Але це вже бумерангом вдарить по економіці”, — звернув увагу фахівець.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас