0 800 307 555
0 800 307 555

Міноборони підвищує виплати військовим


Міноборони підвищує виплати військовим

Міноборони прийняло рішення про підвищення грошового забезпечення військових з 1 жовтня 2018 року і звернулося до уряду з метою збільшення фінансування з бюджету в сумі 4,5 млрд. грн.

Як повідомили в прес-центрі ЗСУ, відповідний лист за підписом глави МОУ направлено прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

“На початку 2016 року мінімальне грошове забезпечення військових становило 7 тис. грн. Тоді це була досить значна сума, на яку припадало близько 5 розмірів мінімальної заробітної плати та майже 1,6 розміру середньої зарплати по країні. Підвищення соцстандартів з 1 січня 2017 р. … призвело до погіршення матеріального становища військовослужбовців, що спровокувало відтік військовослужбовців”, – йдеться в повідомленні.

Грошове забезпечення військовослужбовців першого року служби становить 7,5 тис. грн при середній зарплаті по країні 8,7 тис. грн.

Зазначається, що в даний час “опрацьовується питання про збільшення з 1 жовтня 2018 р. мінімального грошового забезпечення рядовому складу – до 9 тис. грн., офіцерському складу – до 15,3 тис. грн”.

“Для виплати грошового забезпечення в другому півріччі 2018 р. потрібен додатковий фінансовий ресурс в сумі 4,5 млрд., що необхідно врахувати при доопрацюванні показників витрат держбюджету на 2018 рік”, – відзначили в ЗСУ.

Також в ЗСУ заявили, що недостатній рівень грошового забезпечення є основною причиною звільнення військових після закінчення контракту.

“З січня по червень звільнилося 11 тис. офіцерів і контрактників, які мали військовий досвід, ще 18 тис. мають звільнитися до кінця 2018 року”, – заявили в ЗСУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua