Фури будуть зважувати на ходу — Finance.ua

Фури будуть зважувати на ходу

Технології&Авто
2174
В Україні на автодорогах введуть автоматичну систему зважування під час руху Weight-in-Motion (WiM).
Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян на брифінгу в Києві в п’ятницю, 27 липня, в якому також взяв участь в.о. керівника “Укравтодору” Славомир Новак.
“Укравтодор” вже оголосив тендер на проектування, поставку та монтаж 6 майданчиків зважування в русі на дорогах навколо Києва і допоміжного офісу.
За словами директора ДП “Укрдорінвест” Олени Криворучко, у фур нерідко допустима вага перевищена в кілька разів.
“В Україні давно вкоренилася практика, коли вантажівка їде по дорозі з навантаженням на вісь в 2-5 разів більше відповідної норми. Це вкрай негативно позначається на експлуатації автодорожнього полотна, яке просто не розраховане на таку вагу. При цьому, вантажні комплекси – поширена практика в США і країнах Європи. Там будь-яка машина, яка перевищує допустимі показники ваги, просто не випускається в рейс. Водій і власник фури не поїдуть через ризик отримати величезні штрафи. В Україні це зазвичай сходить перевізникам з рук. Тому майданчики зважування в русі допоможуть зробити пересування таких машин практично неможливим. Як наслідок, ми будемо оберігати дороги від передчасного руйнування”, – розповіла Олена Криворучко.
Для встановлення 6 майданчиків WiM “Укравтодор” планує використати частину коштів кредиту Світового банку в рамках впровадження Проекту розвитку дорожньої галузі (RSDP) і пілотного проекту з впровадження системи WiM.
Вантажні комплекси з’являться на під’їздах до Києва на трасах Київ-Ковель, Київ-Чоп, Київ-Довжанський, Київ-Чернігів – Нові Яриловичі і Київ-Одеса.
Як повідомила керівник “Укрдорінвест”, до тендеру допускаються компанії з середньорічним будівельним оборотом від 10 млн доларів, які мають досвід встановлення подібних комплексів і вони можуть надати відповідні фінансові гарантії.
Після повного завершення тендерної процедури, планується, що система WiM встановлюється протягом терміну від чотирьох до восьми місяців.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас