Експорт у Євросоюз: що і куди продаємо (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експорт у Євросоюз: що і куди продаємо (інфографіка)

Казна та Політика
2129
Україна продовжує нарощувати товарообіг з країнами Європейського Союзу. За минулий рік ми експортували в Європу товарів і послуг більше, ніж на 20 млрд доларів.
Зараз саме ЄС є нашим ключовим торговельним партнером в експорті товарів, туди направлено близько 40% всього експорту нашої країни, пише “Сегодня”.
У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі нещодавно повідомили, що за перші чотири місяці 2018 року експорт товарів з України в ЄС зріс на 43% в порівнянні з 2017 р., і склав 6,6 млрд доларів.
Наприклад, всього за 2017 рік Україна експортувала товарів і послуг на суму 52,3 млрд доларів, і 20 млрд доларів припало саме на країни ЄС, що склало 38,3% всього обсягу. Правда, пік експорту в Евросоюз припав на 2014 рік, коли наша країна відправила туди товарів і послуг на суму понад 20,38 млрд доларів.
Але, незважаючи на високі показники, активну торгівлю Україна веде далеко не з усіма країнами ЄС. Основна частина експорту йде в Польщу та Італію – 15,5% і 14,1% відповідно. На третьому місці розташовується Німеччина, куди ми експортуємо 10% продукції, слідом Нідерланди – 9,6%, а також Угорщина та Іспанія – 7,6% і 7,2%.
Так, за даними Держстату, в Польщу Україна експортує в основному зернові культури, насіння і плоди маслянистих рослин, жири та масла рослинного або тваринного походження, залишки і відходи харчової промисловості, руди, шлаки та золу, мінеральне паливо, чорні метали, електричні машини і деревину.
Набір товарів, які Україна експортує в Німеччину, майже такий же, але туди відправляється також багато одягу, текстиль, а також вироби з деревини і чорних металів.
В цілому, виділяється п’ять основних груп товарів, які Україна експортує в ЄС:
  • чорні метали;
  • електричні машини і устаткування;
  • зернові культури;
  • руди, шлак і зола;
  • жири і масла тваринного або рослинного походження.
Що стосується експорту послуг, то найчастіше Україна надає країнам ЄС:
  • транспортні послуги;
  • послуги з переробки матеріальних ресурсів;
  • послуги в сфері телекомунікацій, а також комп’ютерні та інформаційні;
  • ділові послуги;
  • послуги з ремонту та технічного обслуговування.
Лідерами у напрямку експорту послуг виявилися Великобританія, Німеччина і Кіпр, а ось Польща – на четвертому місці.
Експорт у Євросоюз: що і куди продаємо (інфографіка)
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас