У Німеччині планують полегшити пошук роботи іноземцям без вищої освіти


У Німеччині планують полегшити пошук роботи іноземцям без вищої освіти

Міністр праці ФРН Губертус Гайль пропонує видавати іноземцям без вищої освіти візи на шість місяців для пошуку роботи у сферах, де Німеччині бракує робочої сили, як-от догляд за літніми людьми.

Читайте також: У Польщі назвали новий популярний напрям для працевлаштування українців

“Я можу собі уявити, що доглядальники з-за кордону приїжджатимуть до Німеччини на півроку й шукатимуть тут роботу. Якщо їм це не вдасться, то після завершення цього часу вони повинні будуть повернутися”, – зазначив міністр в інтерв’ю.

Іноземці, які могли б таким чином шукати роботу в Німеччині, не матимуть права на отримання соціальних виплат, додав він.

До кінця 2018 року коаліція в Бундестазі має на меті ухвалити новий закон, який регулюватиме імміграцію до Німеччини фахівців, яких у країні бракує. Новий закон має, зокрема, створити можливості для людей без вищої освіти. Таким чином уряд прагне також скоротити потік нелегальних мігрантів.

Нині тимчасово перебувати в Німеччині з метою пошуку роботи мають право лише іноземці з вищою освітою.

Федеральне агентство праці створило перелік із 61 професії, у яких Німеччині бракує працівників. На першому місці – догляд за літніми людьми. На 100 таких вакансій можна знайти лише 27 безробітних фахівців, порахували в агентстві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування