Зустріч Трампа та Путіна обійшлася Фінляндії у €4 мільйони


Зустріч Трампа та Путіна обійшлася Фінляндії у €4 мільйони

У Фінляндії озвучили попередню вартість організації саміту глав США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна в Гельсінкі – як мінімум чотири мільйони євро.

Про це повідомляє Yle.

В понеділок, 16 липня, в Гельсінкі відбулася зустріч президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна.

“Вартість організації зустрічі Дональда Трампа і Володимира Путіна в Гельсінкі перевищила чотири мільйони євро. Поки це попередня оцінка, а підсумкова сума буде названа восени”, – йдеться в повідомленні.

Наприклад, 400 тисяч євро було витрачено на оплату співробітникам і строковикам Оборонних сил, які забезпечували охорону 16 липня. 10 тисяч євро коштувала сауна і роздача фінської полуниці і гороху акредитованим журналістам.

“Окрім цього, вкрай складно підрахувати вартість того, що багато чиновників через підготовку до саміту вимушені були відкласти свої рутинні справи”, – зазначає Тапіо Аалтонен з міністерства внутрішніх справ Фінляндії.

Як зазначається, велику частину підсумкової суми – близько 2,7 мільйона євро – сплатить МВС Фінляндії. З цих грошей два мільйони витрачені на посилену роботу столичної поліції, решта – на роботу Центральної кримінальної поліції, Поліції безпеки і Пограничної служби. Оборонним силам за допомогу в охороні міністерство переведе 400 тисяч євро, проте в цих розрахунках доки не врахована вартість використання винищувачів і військових вертольотів, а також кораблів військово-морського флоту.

Другий за величиною рахунок – близько 1-1,15 мільйона євро – виставлено міністерству закордонних справ. Найбільша частина цих грошей витрачена на оренду Палацу Фінляндії під прес-центр і організацію його роботи.

МЗС також сплатив частину зборів аеропортів і компенсував витрати на пересування президентів. Це коштувало 150 тисяч євро”, – розповідає начальник прес-служби міністерства Веса Хяккінен.

Ще майже 250 тисяч євро заплатить Канцелярія фінського президента.

Найдешевше зустріч Трампа і Путіна обійшлася адміністрації Гельсінкі. Місто витратило на ці цілі приблизно 200 тисяч євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування