У НБУ повідомили, як може вплинути відстрочення підвищення ціни на газ на інфляцію


У НБУ повідомили, як може вплинути відстрочення підвищення ціни на газ на інфляцію

Національний банк зазначає, що відстрочення підвищення ціни на газ може суттєво відхиляти траєкторію інфляції від базового сценарію за рахунок адміністративно регульованих тарифів.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

“Істотна невизначеність для інфляційного розвитку пов’язана з приведенням цін на природний газ для населення до ринкового рівня. Відстрочка такого рішення, як і зміна принципів розрахунку імпортного паритету ціни, може істотно відхиляти траєкторію інфляції від базового сценарію за рахунок адміністративно регульованих тарифів”, – йдеться в ньому.

Одним з основних ризиків базового сценарію є процеси трудової міграції.

Продовження відтоку робочої сили з України високими темпами сприятиме подальшому підвищенню диспропорцій між попитом і пропозицією на ринку праці, буде супроводжуватися зростанням заробітних плат і відповідно інфляції разом зі зниженням потенціалу економіки.

Довідка Finance.ua

  • Зростання економіки України в 2017 році прискорилося до 2,5% з 2,3% роком раніше при збільшенні інфляції до 13,7% з 12,4%.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua