Іран створює власну криптовалюту для ухилення від санкцій США


Іран створює власну криптовалюту для ухилення від санкцій США

За словами високопоставленого іранського законодавця, незабаром парламент Ірану обговорить можливість використання криптовалюти, щоб обійти майбутні, ще суворіші санкції США.

Мохаммад Реза Пур-Ебрахімі, голова економічної комісії при парламенті, також зазначив, що цифрові валюти можуть допомогти позбутися від гегемонії долара в міжнародній торгівлі. Виступаючи перед інформаційним агентством «Мізан», він заявив, що це питання незабаром буде розглянуто в парламенті Ісламської Республіки.

Пур-Ебрахімі також зазначив, що одним з головних пріоритетів іранського законодавчого органу в нинішній нестабільній економічній ситуації буде вивчення питання про грошові договори в якості ще одного механізму для ухилення від санкцій:

«Сьогодні багато країн, такі як Росія, Китай і Бразилія, вже звернулися до взаємних або багатонаціональних грошових договорів, які полегшують торговельні операції», – пояснив він.

На тлі зростаючої напруженості у відносинах з США, національна валюта Ірану, ріал, втратила половину своєї вартості за останні кілька місяців. Очікується, що нові економічні санкції, які наберуть чинності в листопаді цього року, ще більше погіршать ситуацію, тому влада Ірану шукає способи обійти їх.

Довідка Finance.ua

  • Досі Ісламська Республіка неоднозначно ставилася до криптовалют. Економічні проблеми країни переконали багатьох іранців звернутися до біткойна, щоб захистити себе і свої гроші від інфляції і економічної невизначеності.
  • На початку цього року, коли країну стрясали народні протести в зв’язку з соціально-економічною ситуацією, в Ірані спостерігається рекордне зростання торгівлі Біткойна в парі з ріалом (IRR).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування