0 800 307 555
0 800 307 555

Штучний інтелект захистить водопровід від інфекцій


Штучний інтелект захистить водопровід від інфекцій

Розвиток штучного інтелекту дозволить зробити моніторинг очисних споруд дешевшим і збільшити якість водопровідної води.

Дослідники з Університету Ватерлоо представили штучний інтелект, який зможе ідентифікувати різні види ціанобактерій і водоростей, коли ті починають розростатися в системі водопостачання.

«Тестування пройшло на подив легко і якісно. Тепер потрібно опрацювати всі можливі сценарії і оптимізувати технологію», — сказала професор громадянської та екологічної інженерії та член Інституту води у Ватерлоо Моніка Ємелько.

Після щоденного двогодинного моніторингу проточної водопровідної води від нейромережі з результатами буде знайомитися оператор, який вже і буде робити висновки про якість води і роботи штучного інтелекту. Видання зазначає, що зараз вже є аналогічні системи моніторингу, однак вони дуже дорогі і вимагають великої кількості електроенергії та людського ресурсу.

Надалі вчені з Університету Ватерлоо хочуть створити систему штучного інтелекту для безперервного моніторингу водопровідної води на максимально широкий спектр забруднюючих речовин.

Для створення комерційної системи аналізу води у промислових або домашніх умовах може знадобитися до трьох років. Технологія безперервного моніторингу може з’явитися через чотири роки.

Вчені з австралійської наукової організації CSIRO представили новий дешевий метод очищення води від забруднень. Розроблена ними графенова плівка в один крок відфільтрувала воду з Сіднейської бухти, зробивши її доступною для пиття. Технологія може допомогти 2 млрд людей по всьому світу, у яких немає доступу до чистої питної води.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua