Вчені виявили в земній корі квадрильйон тонн алмазів


Вчені виявили в земній корі квадрильйон тонн алмазів

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) з’ясували, що в земній корі зберігається близько квадрильйона тонн алмазів. Однак дістати їх навряд чи вдасться, йдеться в повідомленні на сайті інституту.

Дослідники виявили поклади алмазів в результаті «просвічування» поверхні Землі звуковими хвилями. Довжина таких хвиль змінюється в залежності від температури і щільності речовини. В результаті експерименту вченим вдалося скласти модель будови літосфери – твердої оболонки планети.

Запаси алмазів знаходяться в кратонах – ділянках земної кори, що утворюють континенти і розташовані в центральній частині плит. Коштовне каміння залягає на відстані в 140-240 км від поверхні Землі. Поки людині недоступне буріння на такі глибини, тому дістати алмази на даному етапі розвитку неможливо, зазначають в MIT.

«Дослідження показує, що алмаз, можливо, не настільки екзотичний мінерал: навпаки, в геологічному масштабі він досить поширений. Звісно, дістатися до цих алмазів ми не можемо, втім, їх значно більше, ніж ми припускали раніше».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування