Японія і ЄС підписали договір про вільну торгівлю


Японія і ЄС підписали договір про вільну торгівлю

Голова Європейської Ради Дональд Туск, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе підписали в Токіо угоду про економічне партнерство між ЄС і Японією, яка дозволить створити зону вільної торгівлі, що охоплює понад 600 мільйонів людей.

«Підписанням більшої, ніж будь-коли, двосторонньої торговельної угоди ми цементуємо японо-європейську дружбу. З точки зору географії ми далекі одна від одної. Але в політичному і економічному сенсі ми настільки близькі, що вже навряд чи зможемо стати ближчими, ніж зараз», — написав на своїй сторінці в мережі Twitter Дональд Туск.

Угода була підписана на 25-му саміті Євросоюз — Японія, що проходив у Токіо.

Угода усуне 99% мит у торгівлі між ЄС і Японією, що дозволить як японським, так і європейським виробникам заощаджувати близько €1 млрд щорічно. Переговори перед підписанням угоди тривали чотири роки, вона має набути чинності восени 2019 року. Загальний обсяг торгівлі товарами та послугами між ЄС і Японією оцінюється в €86 млрд на рік.

Японія скасує мита на європейські продукти, такі як сир, вино і свинина. Очікується, що угода на 22% збільшить експорт хімічної продукції з ЄС в Японію, а поставки машинобудівної продукції зростуть на 16%.

Читайте також: Китай і ЄС будуть разом змінювати всесвітню торговельну організацію

Очікується, що угода виявиться вигідною для японської комп’ютерної та автомобільної промисловості. Наприклад, імпортні тарифи ЄС на японські автомобілі, які зараз складають 10%, буде поступово знижено до нуля.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування