Рада прийняла необхідні для траншу МВФ правки до законодавства про ВАКС


Рада прийняла необхідні для траншу МВФ правки до законодавства про ВАКС

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №7441 про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) всіх підслідних йому справ з дня початку його роботи.

За закон з цією поправкою проголосували 254 народні депутати на пленарному засіданні в четвер.

Даний законопроект був однією з необхідних умов для отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ.

З його прийняттям кримінальні провадження щодо підслідних ВАКС злочинів, судові розгляди яких в судах першої та апеляційної інстанціях не завершені до початку роботи антикорупційного суду, передаються в ВАКС з дня початку його роботи.

Даною правкою парламент вніс зміни до перехідних положень Кримінального процесуального кодексу (КПК). Згідно з цими змінами, з дня початку роботи ВАКС слідчі судді, суди першої інстанції (за винятком ВАКС і його слідчих суддів) припиняють приймати до розгляду клопотання та обвинувальні акти у кримінальних провадженнях, підслідних ВАКС. З цього дня клопотання в кримінальних провадженнях, підслідних ВАКС, які надійшли до слідчих суддів і не розглянуті, передаються в антикорупційний суд для розгляду.

З дня початку роботи ВАКС, суди апеляційної інстанції, за винятком апеляційної палати антикорупційного суду, припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги в підслідних антикорупційному суду кримінальних провадженнях.

Крім того, щоб уникнути правової колізії, в ст.3 КПК народні депутати змінили редакцію деяких положень. Зокрема, скасовано обмеження, згідно з яким в даний час апеляційна палата Вищого антикорупційного суду може розглядати лише ті скарги, за якими було рішення Вищого антикорупційного суду як першої інстанції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua